For the English version click here , please.

PRAVDY & OMYLY:

- Candida Albicans (neboli kvasinky) je nemoc. = Omyl. Kvasinky má v těle úplně každý, ale přemnoží se (nezdravě přerostou) jenom u člověka se sníženou imunitou.

- Kvasinkami trpí jenom ženy. = Omyl. Jak vyplývá z předchozího, je to problém imunity, takže tím trpí jak ženy, tak muži.

- Candida Albicans se dá vyléčit na gynekologii = Omyl. Ani muž, ani žena nemůže po určité době léčit kvasinky lokálně. Pokud měl někdo to štěstí, že se mu ještě nestačily "pomnožit" do celého těla, resp. že měl dost silnou imunitu, což vedlo k vyléčení, neznamená to nutně, že většina z těch méně šťastných by se svým problémem měla chodit na gynekologii. Pamatujte si, že pokud už máte pozitivní slinový test (a cítíte subjektivně problém "nejen" lokálně), na gynekologii vám už horko těžko pomohou (aneb poznámka sestry na nejmenované gynekologii: ,,Nejste sama." -- No, to nás tedy může uklidnit!)

- Candidu Albicans je možné vyléčit tak za 3 měsíce. = Opět omyl. Léčba záleží na tom, jak dlouho jste ji v těle "trpěli". Pokud je někdo "nemocný" 3 roky, musí počítat s tím, že nebude úplně zdravý možná ani po roce. Jsou i tací, kteří přemnoženou Candidou trpí na 14 let...

- Nevěřím přírodní / chemické léčbě. Prospět mi může jenom jedna / ta které věřím / varianta. = Samozřejmě mýlka. Někomu prospěje víc přírodní léčba, u někoho se může prokázat žádoucí ta chemická. Obecně vzato, přírodní by neměla vadit nikomu, u té chemické to chce testovat tělesné reakce. Rozhodně to není tak, že je správná (a tudíž "léčící") jenom jedna z cest.

- Pokud někde budete číst, že toxiny hrají v dietě / léčbě kvasinek nějaký vliv = nehrají. Problém s toxiny je v tom, že jsou úplně všude. Nesměli bychom používat čistící prostředky, žít v dezinfikovaném prostředí a jídlo neuskladňovat déle než jeden den (pak zamrazit). Používat bychom nesměli dokonce ani mikrovlnku. Pokud se s těmito názory setkáte, nevěřte jim.

- Kvasinky jsou přenosné pohlavím stykem. = spíše omyl. Je nutno mít na paměti, že jsou PŘEDEVŠÍM důsledkem snížené imunity. Tudíž je velmi nepravděpodobné, že by je "chytil" člověk s normální imunitou. Jsou však přenositelné "lokálně" na pohl. orgány, což lze u partnerů většinou dobře léčit (jedná se pouze o přenos povrchový, takže se ten "nakažený" nemusí bát toho, že by musel držet dietu - hrozí mu maximálně léčba na gynekologii), nicméně i tomuto přenosu se dá předcházet zvýšenou hygienou. Obecně řečeno člověk s normální silnou imunitou se nemusí obávat, že lze kvasinky prostě pochytit.


Name
Email
Comment
Or visit this link or this one