For the English version click here , please.

Jestli se chcete zbavit kvasinek, držte se následujících RAD:

- Obrňte se trpělivostí. "Vyléčit se" z kvasinek nelze ze dne na den. Chce to komplexní léčbu. Kdo vám tvrdí něco jiného, lže.

- Nové návyky v jídle si utvářejte pomalu, ale svědomitě. Pokud jste byli zvyklí pít alkohol, jíst ve fast-foodech a kouřit, můžete na léčbu rovnou zapomenout.

- Přestaňte pít kafe, je to jako kdybyste si dali sklenku alkoholu. Nevěřte radám, že "jednou za čas" si přece můžu sklenku dát. Káva a alkohol jsou pro růst kvasinek spolu s cukrem vůbec nejhorší.

- Vyvarujte se cukru a bílé mouce ve všech podobách. Ano, říká se to lehce, udělá těžce, nicméně stojí to za pokus. Po nějaké době vám vůbec nebude cukr chybět. Co se týče mouky, jezte zdravější variantu a snažte se její konzumaci snížit na minimum.

- Pamatujte si: Čím víc tuku (máslo, olivový nebo kokosový olej) budete jíst, tím méně budete potřebovat sacharidů. Proto jezte hodně tuku. Ale vybírejte si jen ty kvalitní. Není pravda, že vám hned uškodí.

- Nekonzumujte mléčné kysané nápoje, ani žádné jiné mléčné výrobky (kromě másla). Je sice pravda, že kysané nápoje obsahují přátelské bakterie, ale obsahují zároveň také laktózu (galaktóza+glukóza). U většiny pacientů s Candida Albicans je běžná citlivost na laktózu právě z toho důvodu, že obsahuje glukózu. Proto byste měli konzumovat z mléčných výrobků jenom máslo, a doplňovat vápník. Pozor si dávejte na lecitin, který bývá přítomný v sojových náhražkách mléka (a krmí kvasinky).

- Najděte si ve svém městě (nebo kdekoliv, kde bydlíte - je možno i dojíždět) dobrého imunologa a přimějte ho, aby vám udělal testy. Pokud o kvasinkách (Candida Albicans) bude něco vědět, je to plus (vyhráno ještě nemáte), pokud ne, tak mu situaci osvětlete a pokuste se vypátrat příp. někoho jiného.

- Udržujte se v psychicky v pohodě. Pokud budete ve stresu, uvolní se stresový hormon kortizol a nakrmí kvasinky. Jestliže víte, že máte vážnější psychické potíže (paranoia, sebevražedné jednání, deprese...), navštivte k tomu určeného specialistu - může jít o psychologa, psychiatra, homeopata, přírodního léčitele... Zkrátka najděte si někoho, kdo vám pomůže vyřešit vaše problémy.

- Dodržujte pravidelný přísun vitaminů (např. Multivitamin, ale můžete brát i každý vitamin zvlášť), snažte se pít hodně čisté vody. Užívání přírodních antimykotik rozhodně neuškodí, ale snažte se je spíše jíst (cibule, česnek, kokosový olej...).

- Nemíchejte NIKDY chem. antimykotika na předpis (např. Nystatin, Diflucan atp.) s jídlem obsahujícím cukr, bílou mouku, kávu nebo alkohol. Odstup mezi nedietním jídlem a tímto antimykotikem by měl být alespoň 4 dny. Jinak vás to může (z vlastních zkušeností) porazit.

- Pravidelně sportujte. Nemusíte to nijak přehánět, hodinka na čerstvém vzduchu nesportovcům postačí. Pro ty ostatní existuje celá škála zábavných sportovních aktivit...

Váš ošetřující lékař nebo jiný odborník by měl zaznamenávat vaše příznaky vymírání kvasinek, aby pro vás užívání léků nepředstavovalo příliš velkou zátěž. Pokud vás příznaky vymírání kvasinek mimořádně ochromují, dávka léku je snížena a teprve po určité době je pozvolna zvyšována. V některých případech je podávání léku vyloučeno úplně. Příznaky se projevují s různou intenzitou podle zdravotního stavu každého postiženého.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one