For the English version click here , please.

Strasti při vymírání kvasinek

Váš ošetřující lékař nebo jiný odborník by měl zaznamenávat vaše příznaky vymírání kvasinek, aby pro vás užívání léků nepředstavovalo příliš velkou zátěž. Pokud vás příznaky vymírání kvasinek mimořádně ochromují, dávka léku je snížena a teprve po určité době je pozvolna zvyšována. V některých případech je podávání léku vyloučeno úplně. Příznaky se projevují s různou intenzitou podle zdravotního stavu každého postiženého.

Přestože se zpočátku možná budete cítit hůř, svou vytrvalostí a trpělivostí můžete přispět k postupnému odeznění příznaků a zlepšení svého zdravotního stavu. Uvádíme několik rad, jejichž dodržováním svému tělu usnadníte překonání tohoto obtížného období.

1. Pravidelně cvičte, neboť tím urychlíte přísun kyslíku do buněk a vylučování toxinů. Cvičení provádějte tak, abyste se alespoň 20 minut pořádně zapotili, ale nepřehánějte to. Zkuste si vyjít na dlouhou procházku na čerstvý vzduch.

2. Pijte alespoň 2 litry čisté vody denně, aby se zlepšilo vyplavování toxinů z buněk.

3. Dopřejte si dostatek odpočinku. Pokuste se spát osm hodin denně nebo si alespoň v průběhu dne zdřímněte.

4. Jezte dobře vyváženou stravu a nevynechávejte jídla v průběhu dne. Dopřejte svému tělu všechny výživné látky, které k překonání kandidózy potřebuje. Denně obohacujte svou stravu potravinovými doplňky, které obsahují všechny vitamíny a minerály včetně vitamínu C (působí jako přirozené antihistaminikum).

5. Snažte se zabránit tomu, abyste byli ve spánku vystaveni částicím, jež u vás vyvolávají alergické reakce (peří, prach, plísně nebo kočičí srst). Vás imunitní systém si pak bude moci dopřát více odpočinku, který potřebuje k daleko účinnější eliminaci kandidy. Imunitní systém posílí také antialergická léčba (ve formě injekcí či kapek), kterou vám může předepsat lékař.

6. Pokuste se kolem sebe vytvořit prostředí co nejvíce oproštěné od stresu. Meditujte, modlete se nebo provádějte vizualizaci a představujte si sebe sama jako zářivý obraz zdraví. Těmto cvičením věnujte 30 minut denně a pokuste se při nich zapomenout na všechny své starosti. Nesčetné studie prokázaly, že jakákoli forma meditace může velkou měrou zvýšit celkový výkon a schopnost ovlivňovat zdravotní stav.

7. Naplánujte si léčbu tak, abyste v průběhu druhého a třetího dne měli o něco méně náročný program než obvykle (například o víkendu). Zahájení diety při kandidóze by mělo připadnout na den, kdy na vás nebude - fyzicky ani emocionálně - příliš doléhat stres z nutnosti jíst a stýkat se s jinými lidmi. Kontakty s jinými lidmi budou pro vás mnohem snadnější až po uplynutí prvních dvou týdnů programu.

8. Odumírání kvasinek je pro lidské tělo velkou zátěží, neboť bývá často přeplněno toxiny ze vzduchu, vody a jídla, které konzumujeme. Pokuste se tomuto přetížení ulevit tím, že budete pít grapefruitový čaj. Čaj z tohoto druhu ovoce je kyselý, zatímco kandida a její odpad alkalické. Pití grapefruitového čaje vám proto pomůže odbourat nadbytek toxických alkálií produkovaných kvasinkami. Grapefruit (pokud možno chemicky neošetřený) před přípravou čaje umyjte a nakrájejte i se slupkou na dílky. Vložte ho do nekovové konvice s jedním litrem filtrované vody, přikryjte poklicí a 10 minut povařte. Potom čaj, stále v uzavřené konvici, ochlaďte na pokojovou teplotu. Prolejte ho sítem, abyste scedili dílky grapefruitu. Denně ho vypijte několik sklenic, což vám pomůže ulevit od silných příznaků vymírání kvasinek.

9. Jakmile překonáte období vymírání kvasinek, odměňte se nějakou fyzickou nebo emocionální radostí, nikoli však jídlem.


Zdroj: Candida - základní kniha & kuchařka - Helen Gustafsonová a Maureen O'Sheaová (Praha, 1997), z aj. originálu The Candida Directory & Cookbook.

07/29/2010 00:40:42
axel543210
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one