For the English version click here , please.

Centrum klinické imunologie - aneb léčba s pražským doktorem

Co se týče diety, naprosto odmítl toto téma rozebírat s tím, že nesmím jíst všechny uhlovodany a hlavně mám používat selský rozum. Skvělé doporučení, viďte? Přitom doporučil "místo mouky" jíst mléčné výrobky a pít kávu. Podotkl k tomu, že se káva nedoporučuje pít proto, že si ji lidé sladí --

- Je zbytečné se zde rozepisovat o tom, že nikdo kromě doktora Nouzy kávu při anticandidové dietě nedoporučuje. Navíc když spousta z nás má problémy i po požití malého množství kávy.

- Totéž platí pro mléčné výrobky, které obsahují mléčný cukr (laktózu), s jejímž trávením má problém i určité procento běžné populace. Nehledě na to, že se tímto cukrem kvasinky vesele vyživují.

Kdybych se tedy měla řídit instrukcemi pana Nouzy, měla bych po každém jídle křeče. Naštěstí mám mimo uší i mozek.

Co se týče testů imunity, pokud vás na ně pošle, nedělejte si s jejich shrnutím velké naděje. Dostane se vám pouze hrubého konstatování: "Není to tak špatný," popř. "Jde to." Nejspíš neexistuje schůdnější jazyk pro laiky.

Pokud ještě nemáte dost, vězte, že si hned při druhé schůzce řekne o finanční příspěvek. Vysolte napotřetí patnáct set, protože to se tak "prostě dělá".

Nemějte ale špatnou náladu! :-) Jeho žena, doktorka Alena Nouzová, neuroložka, ví o daném tématu asi víc než k tomu určený doktor. Mimo to, že na deset let studovala přírodní a netradiční způsoby léčby, zná i některé podrobnosti k protikvasinkové dietě. Zatím se všechno, co pronesla, slučuje s názorem Bee Wilder, autorky stránek healingnaturallybybee.com.

Navíc léčí lidi i po psychické stránce, přestože si na tom (na můj vkus nepřiměřeně) zakldádá. Aneb její výrok: ,,Můžete jíst celý život kašičky, nebo posílit psychiku," mě zrovna dvakrát neoslnil. Přesto je to zajímavý pohled na tuto problematiku; tak jako tak se při léčbě nezapomeňte zaměřit na svoji psychiku.

12/20/2010 17:34:51
axel543210
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one