For the English version click here , please.

Léčba za pomocí činské medicíny

Pan doktor byl velmi milý. Ostatně to nemůžu posoudit, protože jsem mu nerozuměla ani slovo. Posadila jsem se naproti němu a začala konverzovat s překladatelem.

Popsala jsem mu svoje problémy, tzn. Candida Albicans nebo-li kvasinky, držím protikvasinkovou dietu, atd. atd. - však to znáte. Ptal se na délku potíží i na to, jaké léky mi doktoři napsali. (Na to jsem nevěděla, jak odpovědět, protože nic z léků, kteří mi předepsali na gynekologii, mi nezabralo a po těch posledních mi bylo hodně špatně, protože obsahovaly cukr. Přesto jsem řekla, že něco proti plísním.)

Nevypadalo to, že by jméno Candida Albicans vyvolalo vlnu porozumění. Nicméně z informací, které jsem pochytila (česky), jsem vyrozuměla, že typ kvasinek závisí zejména od typu a konzistence vaginálního výtoku. Což je samozřejmě nesmysl, protože kvasinky sídlí v celém organismu a těžko hledat univerzální lék na tu kterou zatoulanou kvasinku :o)  (To, že Candida není lokální záležitostí už koneckonců bylo popsáno na mnoha a mnoha stranách jinde. Nejsem sice žádný odborník, ale opravdu byl prvním léčitelem, který s tím přišel.)

Nakonec mi nabídl léčbu akupunkturou, třícentimentové bylinky, z kterých si mám vařit kaši a strkat si je do... no, však vy víte. Nepochopila jsem, jestli opravdu myslí vážně, aplikovat kůru ze stromu např. do nosu nebo někam jinam... a předepsal mi Zhi Bai Di Huang Wan, což jsou malé černo-hnědé kuličky na ledviny; respektive v čínské medicíně na ,,systém ledviny".

Něco málo z wiki:

Zhi Bai Di Huang Wan jsou nahnědle-černé pilulky užívané v tradiční čínské medicíně pro "vyživení jin a potlačení ohně". Má sladkou, kyselou a mírně nahořklou chuť. Používá se tam, kde se "nedostatek jin s plamenným požárem" projevuje jako: denní opakovaná horečka, noční pocení, sucho v ústech, bolest v krku, hučení v uších, noční emise a spoře tmavá moč.

Dále jsem ještě vygooglila, že se používá také na nadměrný poševní výtok (pro jeho potlačení). Podle doktora bych po týdnu braní těchto kapslí měla mít po problémech (takže kvasinko, good bye), jelikož vyléčený ,,systém ledvina" uzdraví zbytek organismu přirozenou cestou.

To bylo všechno, nechala jsem tam „dvanášetpadesáť" (je zajímavé, na co Číňani slyší v jakémkoli jazyku) s tím, že mám přijít za týden na kontrolu, jestli už se to zlepšilo.... No, nemusím apelovat, že vyléčit Candidu za týden je směšné... (Samozřejmě, že se nevyléčila.)

Ještě pro doplnění: Tyto léky jsem užívala 3x denně 8 kuliček (tbl.) a žádné účinky jsem nepozorovala. Uvařit z bylinek ,,kaši" se ukázalo jako nemožné, natož si ji (i s kůrou ze stromu) kamkoli aplikovat, takže její účinek vykreslit nedokážu.

Tolik moje zkušenosti Candida Albicans vs. čínská medicína, můj názor i poskytnuté info znáte, ale vlastní obrázek si musíte udělat sami.  

12/20/2010 17:32:57
turcekova.sarka
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one